D. Šakalienė: vaikai klasėse daugiau nebekeps

D. Šakalienė: vaikai klasėse daugiau nebekeps

Socialdemokratų iniciatyva pasiektas sutarimas su sveikatos apsaugos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrais – moksleiviai nebesimokys perkaitintose klasėse: bus pasirūpinta priemonėmis, saugančiomis vaikus ugdymo įstaigose nuo karščio arba bus atšaukiamos pamokos, jeigu patalpose per karšta.

Seimo švietimo ir mokslo komiteto narės, Vaiko gerovės grupės vicepirmininkės Dovilės Šakalienės inicijuotame pasitarime dėl karščių kankinamų moksleivių susitiko švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas ir viceprezidentė Rūta Krasauskienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus pakoreguota higienos norma dėl viršutinės temperatūros ribos patalpose, kuriose vykdomas ugdymo procesas. Analogiškai, kaip ir šalčių atveju, Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakyme bus nustatyta aukščiausia temperatūros riba, kurią pasiekus gali būti sustabdomas ugdymo procesas.  Šiuo metu nėra nustatyta, kada karščio atvejais vaikams nereikia eiti į mokyklą. Higienos normose rekomenduojama dirbantiesiems temperatūros riba +24 laipsniai, o mokyklose +28 laipsniai, nors vaikų termoreguliacinė sistema yra kur kas jautresnė.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus pakoreguota higienos norma dėl viršutinės temperatūros ribos patalpose, kuriose vykdomas ugdymo procesas. Analogiškai, kaip ir šalčių atveju, Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakyme bus nustatyta aukščiausia temperatūros riba, kurią pasiekus gali būti sustabdomas ugdymo procesas.

„Karščio kamuojami vaikai negali  mokytis – kalba eina apie pavojų jų sveikatai, todėl mums reikalingi praktiniai sprendimai. Pokalbis prie vieno stalo visgi davė rezultatų. Sveikatos apsaugos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrai atsižvelgė į mokyklų vadovų poziciją ir sutarė, kad per birželį išspręs teisinio reglamentavimo klausimą – pagal vaikų amžiaus grupes bus aiškiai nustatyta, kokia sveikatai nepavojinga temperatūra turi būti klasėse ir kada dėl karščių gali būti stabdomas ugdymo procesas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir mokyklų vadovai sako, kad pataisyta higienos norma ir Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymas leis greitai priimti sprendimus ir išvengti bereikalingų dvejonių“, – sakė D. Šakalienė.

„Maža to, vieningai sutarta, kad būtinas ministro įsakymas dėl pereinamojo laikotarpio: kol nėra užtikrintos vaikų sveikatai saugios ugdymo sąlygos, ugdymo procesas negali būti vykdomas. Kitaip tariant, kol mokykla neapsaugota nuo karščio, jokio vaikų kankinimo klasėse birželį“, – teigė socialdemokratė.

Taip pat buvo aptartas preliminarus lėšų poreikis, reikalingas apsaugoti mokyklas nuo karščio: pradiniais ŠMSM vertinimais, vien apsauginėms žaliuzėms visoms mokykloms reiktų apie 50 mln. eurų, kondicionavimo sistemoms įrengti – nuo 40 iki 100 mln. eurų. LSA prezidentas M. Sinkevičius sutarė su ŠMSM ministru A. Monkevičiumi, kad iki rudens bus paruošta tiksli sąmata, atsižvelgiant į pakoreguotos higienos normos reikalavimus, ir bus teikiami bendri siūlymai 2020 m. biudžetui bei lėšų poreikio išdėstymo planas per artimiausius metus, formuojant prioritetus pagal vaikų amžiaus grupes, specialiuosius poreikius bei įstaigas, kuriose vaikai praleidžia daugiausia laiko (visos dienos mokykla, dienos centrai, darželiai).

„Vykstančių globalių klimato pokyčių sustabdyti nesame pajėgūs, tačiau privalome adaptuotis. Džiaugiuosi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neatsiriboja nuo esamos situacijos ir ketina ieškoti finansinių galimybių padėti savivaldybių įstaigoms“, – po pasitarimo sakė socialdemokratas M. Sinkevičius.

Susiję straipsniai

Close