Darželių pedagogų algų koeficientus siūlo sulyginti su visų pedagogų

Darželių pedagogų algų koeficientus siūlo sulyginti su visų pedagogų

Socialdemokratai išgirdo švietimo darbuotojų profesinių sąjungų pagalbos šauksmą – registravo pasiūlymą pateiktam biudžeto projektui. Jame siūloma skirti papildomai 12,5 mln. eurų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kad ši galėtų įvykdyti dalį savo įsipareigojimų švietimo darbuotojams.

Sulyginus koeficientus galima kalbėti apie tolesnį visų pedagogų algų didinimą.

„Reikia dvylikos su puse milijono eurų - tam, kad darželiuose dirbančių auklėtojų ir priešmokyklinukų mokytojų algų koeficientai būtų sulyginti su kitų pedagogų. Sulyginus koeficientus galima kalbėti apie tolesnį visų pedagogų algų didinimą – ką raštu įsipareigojo šie valdantieji, deja, tų lėšų kažkodėl pakankamai nebuvo numatyta biudžeto projekte“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Dabar yra susidaręs atotrūkis tarp mokyklose ir darželiuose dirbančių pedagogų algų ir dėl koeficientų skirtumo. Švietimo profesinės sąjungos reikalauja, kad pirmiausia būtų panaikinti koeficientų skirtumai, tuomet valdantieji biudžete turėtų numatyti pakankamai pinigų atlyginimų didinimui, antraip, mokytojai sako, vėl turėsiantys imtis kraštutinių priemonių – streikų, po kurių valdantieji dar metų pradžioje pasirašė sutartis su profesinėmis sąjungomis.

„Streikų nereikia niekam – nei patiems mokytojams, nei mūsų vaikams, nei politikams. Šiuo atveju mes bandome žengti žingsnius, kurių nesudėliojo valdantieji sudarinėdami biudžeto projektą – negalima taip numoti ranka į raštu patvirtintus pažadus ir vėl mokytojus varyti į gatves“, - sako socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close