Dėl padėties mokyklose socialdemokratai Seimui teikia rezoliuciją

Dėl padėties mokyklose socialdemokratai Seimui teikia rezoliuciją

Socialdemokratų frakcijos nariai registravo Seimo rezoliucijos projektą dėl bazinių paslaugų specialiųjų poreikių vaikams švietimo įstaigose užtikrinimo.

Rezoliucijoje nurodoma, kad bendrojo ugdymo mokyklose jau dabar trūksta apie 1 tūkst. 640 švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų, tuo metu lėšos kitų metų biudžete tam nenumatytos.

Pasak rezoliucijos rengėjų, 2021 metais bazinėms švietimo pagalbos paslaugoms vaikams bendrojo ugdymo mokyklose įgyvendinti reikalingi 28,8 mln. eurų.

„Nenumačius reikalingos sumos valstybės biudžete, nemaža dalis specialiųjų poreikių vaikų jau šiandien lieka be bazinių paslaugų teikimo“, - sakoma rezoliucijos projekte.

Vyriausybė raginama kiekvienoje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, bendrojo ugdymo mokykloje, profesinio mokymo įstaigoje suteikti mokiniams privalomą  bazinį švietimo pagalbos paketą. Taip pat prašoma numatyti lėšų didinimą ir kryptingai didinti švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų darbo užmokestį, užtikrinti tinkamas profesinio tobulėjimo sąlygas, numatyti jų rengimą.

Viena iš rezoliucijos teikėjų, Seimo narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė sako, kad susiklosčiusi situacija švietimo įstaigose yra apgailėtina.

„Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose šiuo metu  yra ypatingai sudėtinga dirbti, nes trūksta švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų. Problema nesprendžiama ir gilėja. Turime susitarti, kad pagaliau būtų skiriamos reikiamos lėšos, nes specialiųjų poreikių mokinių skaičius ugdymo įstaigose tik augs“, - teigia V. Targamadzė.

Rezoliuciją dėl bazinių paslaugų specialiųjų poreikių vaikams užtikrinimo teikia opozicinės socialdemokratų frakcijos nariai Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Orinta Leiputė ir Vilija Targamadzė.

Susiję straipsniai

Close