G. Paluckas: ir biudžetas, ir neištesėtų pažadų kiekis – rekordiniai

G. Paluckas: ir biudžetas, ir neištesėtų pažadų kiekis – rekordiniai

Socialdemokratai nepalaiko kitų metų biudžeto, nes ištisoms visuomenės grupėms valstybės vardu duotų įsipareigojimų valdantieji neįgyvendino ir taip sukėlė pasitikėjimo krizę, sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas.

Per daug džiaugtis tikrai nėra kuo. Naujų mokesčių, kurie įsigalios po dviejų savaičių, „prikepta“ daug ir tai negali džiuginti.

„Per daug džiaugtis tikrai nėra kuo. Naujų mokesčių, kurie įsigalios po dviejų savaičių, „prikepta“ daug ir tai negali džiuginti. Žmonės ir įmonės turėjo teisę pasiruošti tiems mokesčiams, tačiau to negalėjo padaryti. O biudžeto svarstymą lydėję piketai ir protestai rodo, kad nepamatuoti valdančiųjų pažadai sukėlė ir pasitikėjimo krizę“, - teigia G. Paluckas.

Politikas kitų metų biudžetą vadina „rekordiniu“, tačiau pabrėžia, kad augančios ekonomikos vaisiai dalies Lietuvos žmonių kitąmet nepasieks.

„Ekonomika auga, sukuriama vis daugiau prekių ir paslaugų, tačiau šis biudžetas yra rekordinis ir pažadų nesilaikymo mastais. Vyko daugybė protestų, piketų, įspėjamieji streikai. Nepaisant to, kad biudžete yra daugiau pinigų, jame tik iš dalies atsispindi tie įsipareigojimai, kuriuos Vyriausybė išdalino medikams, mokytojams, kultūrininkams, dėstytojams, ugniagesiams“, - primena G. Paluckas.

Jis sako, kad jau nebe vienus metus prieš biudžeto priėmimą nepasitenkinimą reiškia daugybė visuomenės grupių.

„Įsipareigojimų vykdymą reikia išsimušinėti gatvėse, protestuose, teatralizuotose akcijose, galiausiai stabdant Vilniaus universiteto darbą. Nepasitenkinimo ir nepasitikėjimo tik daugiau, nes valdantieji sužadino nerealius lūkesčius. Tai mažina pasitikėjimą visuomenėje ir turės pasekmių ateityje“, - prognozuoja G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close