G. Paluckas sureagavo į S. Skvernelio pasiūlymą: tai – akibrokštas

G. Paluckas sureagavo į S. Skvernelio pasiūlymą: tai – akibrokštas

Premjerui Sauliui Skverneliui, prabilusiam apie naują nacionalinį susitarimą dėl švietimo, gali būti sunku šį sumanymą įgyvendinti – jo autoritetas švietimo bendruomenėje yra susvyravęs.

Tokios nuomonės laikosi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Ne taip seniai, praėjusių metų žiemą, švietimo bendruomenė prieš šios Vyriausybės veiksmus protestavo, streikavo, buvo tūkstantinis mitingas. Nesu tikras, ar premjeras turi reikiamą autoritetą tokiam susitarimui. Mes palaikome prezidento iniciatyvą tokio susitarimo ruošimui“, – Eltai sakė socdemų lyderis G. Paluckas.

Mes palaikome prezidento iniciatyvą nacionalinio susitarimo ruošimui.

Politikas premjero pareiškimą apie būtinybę tartis vadina „akibrokštu“. Esą apie tokį susitarimą dar šių metų pavasarį pirmosios prabilo ir ėmėsi rengti švietimo organizacijos.

Čia pat jis pabrėžia, kad tokia S. Skvernelio iniciatyva – nei nauja, nei netikėta. Anot G. Palucko, premjeras taip veikia iš išskaičiavimo.

„Čia nematau jokio valdančiųjų geranoriškumo. Trejus metus pasitikėjimo saitai su švietimiečiais buvo plėšomi, sprendimai priimami nepasitarus, o dabar, likus 12 mėnesių iki rinkimų, valdantieji pareiškia: „Pamėginkim susitarti, turime kažkokį projektą“. Taip, toks susitarimas būtinas, tačiau abejoju, ar premjeras yra tas žmogus, kuris galėtų jo imtis“, – pridūrė G. Paluckas.

LSDP pirmininkas sako, kad socialdemokratai yra įvardiję aktualiausias problemas ir tai, kaip jas spręsti, daug anksčiau.

G. Paluckas paminėjo, kad reikia imtis pedagogų ruošimo problemos sprendimo, nes „nepaisant kalbų apie mokytojo profesijos prestižą, jis „pakilo“ tiek, kad net neužpildomos valstybės finansuojamos vietos“.

Galiausiai, anot G. Palucko, reikia spręsti privačių ugdymo įstaigų finansavimo iš mokesčių mokėtojų pinigų klausimą.

Privačių mokyklų finansavimas viešaisiais mokesčių mokėtojų pinigais yra neteisingas.

„Privačių mokyklų finansavimas viešaisiais mokesčių mokėtojų pinigais yra neteisingas, sakyčiau, net visuomenei žalingas reiškinys. Skirdami biudžeto pinigus tokioms mokykloms ne viešąjį interesą atstovaujame, o tik nedidelės grupės žmonių, kurie turi pakankamai pinigų susimokėti. Privatus mokslas turi būti apmokamas privačiomis lėšomis”, – sakė G. Paluckas.

Dėl tokios situacijos socialdemokratai ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą.

G. Palucko teigimu, kokybišką išsilavinimą visiems turi užtikrinti valstybinis mokyklų tinklas, o pačioms ugdymo įstaigoms reikia suteikti didesnį savarankiškumą – dabar esą viską kontroliuoja ministerija, nors mokyklų uždarymas ar atidarymas, klasių formavimas – savivaldybės reikalas. „Reikia pasitikėti pačiomis bendruomenėmis, leisti spręsti mokyklos bendruomenei, t. y. mokytojams ir mokinių tėvams”, – siūlo jis.

Primename, kad pirmadienį premjeras paskelbė kviečiąs politinių partijų atstovus tartis ir parengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos. Vyriausybės išplatintame pranešime pažymima, kad kurti susitarimo tekstą taip pat pakviesta Lietuvos Respublikos Prezidentūra, siekiama maksimalaus bendradarbiavimo tarp visų institucijų.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda prieš porą savaičių sukritikavo valdančiųjų švietimo politiką. Pasak prezidento, lėšos švietimui naudojamos neefektyviai, paragino įgyvendinti audito rekomendacijas, kalbėjo apie griežtesnę išlaidų kontrolę.

Susiję straipsniai

Close