Juodojo protesto iniciatyva: „Ne - smurtui prieš moteris”

Juodojo protesto iniciatyva: „Ne - smurtui prieš moteris”

Juodojo protesto iniciatyva: „Ne – smurtui prieš moteris”

Smurtas prieš moteris yra vis dar gajus reiškinys mūsų visuomenėje. Atlikti tyrimai rodo, kad kas trečia moteris ES yra patyrusi fizinį ar kitokį smurtą. Lietuvoje skaičiuojama iki 30 tūkst. iškvietimų per metus dėl smurto artimoje aplinkoje, pradedama apie 11 tūkst. ikiteisminių tyrimų.

Oficiali statistika rodo, kad kasmet daugėja smurtą patiriančių ar drįstančių apie tai prabilti moterų (2006 m. užregistruotos 448 smurto aukos, 2011 m. – 618 aukų, 2016 m. – 4319 aukų).

„16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ – tarptautinė socialinė akcija organizuojama visame pasaulyje nuo 1991 metų. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją – tarptautinę smurto prieš moteris dieną ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas demonstruoja, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas.

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) palaiko visas iniciatyvas ir kviečia visas moteris, Facebook vartotojas lapkričio 25 d. (šeštadienį)  pasikeisti savo pagrindinę (t. y. profilio) nuotrauką juoda užsklanda ir uždėti grotažymes. Tokiu būdu siekiame atkreipti dėmesį į aktualią pasaulio ir Lietuvos problemą – smurtą prieš moteris. Prisijungdamos prie europinio Facebook profilio „užtemdymo“ judėjimo, siekiame parodyti, kaip mūsų visuomenė atrodytų be moterų (tų, su kuriomis yra žiauriai elgiamasi ir prieš kurias yra smurtaujama).

Taip pat kviečiame pirmadienį lapkričio 27 dieną (pirmadienį) ir ateiti į darbą ar kitas viešas vietas juodai apsirengus. Solidarizuotis visoms moterims ir juoda spalva parodyti, kad mes, moterys, nesutinkam būti mušamos, ujamos, žeminamos ar kitaip diskriminuojamos. Pasaulis be moterų praranda spalvą.

Visus kviečiame ne tik paremti mūsų iniciatyvą, bet vis daugiau ir garsiau kalbėti apie diskriminacijos ir smurto prieš moteris problemas ir jas spręsti  Lietuvoje ir pasaulyje.

Close