Kelionė į Europos parlamentą Briuselyje

Kelionė į Europos parlamentą Briuselyje

Spalio mėnesį V. Blinkevičiūtės suburta grupė lankytojų viešėjo Europos Parlamente Briuselyje. Europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu už aktyvią veiklą Lietuvos socialdemokrąčių moterų sąjungoje  buvo pakviestos 6 LSDMS  klubų pirmininkės: Panevėžio miesto skyriaus L. Rasikevičienė, Kupiškio - V.Mažeikienė, Eelektrėnų - A. Kanašonkienė, Mažeikių - R.Matulaitienė, Raseinių - D. Kaupaitienė, bei Anykščių - A. Palaimienė.

Europos Parlamente lankytojai išklausė įdomią ir naudingą paskaitą apie Parlamento veiklą, funkcijas, atsakomybę bei mūsų šaliai atstovaujančių parlamentarų darbą. Be abejo, lankytojai turėjo puikią galimybę pabendrauti su parlamentare Vilija Blinkevičiūte, kuri dalykiškai ir profesionaliai, šmaikščiai ir vaizdžiai papasakojo apie savo kasdieninį darbą Europos Parlamente, diskutavo visais lankytojams rūpimais klausimais. Parlamentarė kalbėjo ir apie pačias aktualiausias nūdienos  Europos problemas, ir apie savo darbą Lietuvoje. Po paskaitos lankytojai turėjo galimybę aplankyti Europos Parlamento pagrindinę posėdžių salę, kur realiu laiku klausėsi vykstančių diskusijų apie socialinių tinklų įtaką jaunimui ir bei galimus sprendimo būdus, siekiant apsaugoti jauną žmogų nuo socialiniuose tinkluose tykančių pavojų.

Po vizito Europos parlamento rūmuose, keliauninkai turėjo galimybę pasivaikščioti po rudenėjantį Briuselį. Svečiai viešėjo ir nuostabioje senove alsuojančioje Briugėje... Belgija išties svetingai pasitiko parlamentarės sukviestus lankytojus.

LSDMS klubų pirmininkes sužavėjo  ypač šiltas Vilijos Blinkevičiūtės priėmimas. Buvo įdomu išklausyti jos pasakojimus apie veiklą Europarlamente,  darbo ypatumus kaip  lyčių lygybės komiteto pirmininkės bei pamatyti europarlamentarės darbo vietą. Džiaugėsi iš ekskursijos parsivežusios pačias geriausias emocijas, naujus įspūdžius bei žinias.

Close