Lina Rasikevičienė: „Suvokite! Svarbus kiekvienas panevėžietis”

Lina Rasikevičienė: „Suvokite! Svarbus kiekvienas panevėžietis”

Panevėžietė iki širdies gludumų, socialdemokratė Lina Rasikevičienė teigia, kad ne gatvės ir ne milijonai yra žmonių gyvenimo kokybės rodiklis. Pasak politikės, nors ir miestas per daugelį metų pasikeitė išore, bet buvo pamirštas paprastas panevėžietis ir jo gerovė. Lina tikina, kad būtent tai ir paskatino dalyvauti savivaldos rinkimuose. Apie tai – atvirame interviu:

 

Ką šiuo metu veikiate gyvenime?

Gyvenime, kaip ir daugelis mūsų, dirbu, esu vyresnioji Sodros specialistė Panevėžyje. Taip pat turiu sodą, kartą per metus keliauju su šeima, pagal galimybes ir su anūkais, ir be. Dar mėgstu skaityti.

Su partijos bičiuliais keliaujame po Lietuvą, su šeima daugiausia po užsienį. Mėgstu aktyvų poilsį, kartą gyvenime teko išbandyti ir pasyvų, bet kol galiu – naudojuosi proga, keliauju aktyviai. Žinoma, norėtųsi daugiau, bet negalime sau leisti.

 

Kokiomis visuomeninėmis veiklomis užsiimate?

Esu Panevėžio apskrities socialdemokračių moterų klubų koordinatorė, socialdemokračių moterų klubo Panevėžyje pirmininkė, taip pat nacionalinių LSDP prezidiumo ir LSDP tarybos narė.

 

Reikia suprasti, kad turime ne tik remti šeimas, bet ir užtikrinti atitinkamą švietimą, diegti tam tikras moralines vertybes, padėti daryti tikrą – ilgalaikį – pokytį žmonių gyvenimuose.

 

Sakote, kad esate moterų klubo pirmininkė Panevėžyje. Su kokiomis problemomis susiduria moterys?

Moterų klubas visuomet nagrinėja moterų lygių galimybių situaciją, tikrina lyčių kvotas LSDP sąrašuose. O kas liečia socialines problemas mieste: aktyviai bendradarbiaujame ir nuolat lankome nevyriausybines organizacijas, tokias kaip SOS vaikai, Šeimos krizių centras.

 

Kokia situacija Panevėžyje su moterų įgalinimu ir lygybe?

Kaip ir visoje Lietuvoje. Atlyginimai daugeliu atveju žemesni nei vyrų. Susiduriu savo darbe su tokiomis moterimis, nemaža dalis jų darbo ar viršvalandžių yra išvis neatlyginama.

Ir moterų Panevėžio miesto savivaldybės taryboje nėra daug. Prasideda trečiasis šių metų mėnuo, o Panevėžio miesto savivaldybė neparengė jokios ataskaitos už socialines srities ir politikos veiklas, todėl sudėtinga vertinti kas nuveikta per praėjusius metus.

 

Prabėgo keturi tarybos darbo metai, kas pasikeitė socialinės politikos srityje mieste?

Iš socialinės srities sumažėjo socialiai remtinų gyventojų skaičius. Bet ar tai reiškia, kad yra mažiau žmonių, kuriems reikalinga socialinė parama? Reikia realiai žiūrėti į situaciją – niekas nekinta. Daugelis žmonių tik teoriškai šiek tiek daugiau uždirba ir jiems ta išmoka jau nebepriklauso. Nors socialinės paramos poreikis niekur nedingsta ir ta pagalba vis dar yra reikalinga.

Socialinėje srityje joks proveržis nepasistebėjo. Man, kaip panevėžietei, atrodo, kad nėra įgyvendinti visi tikslai ir įsisavintos visos galimos lėšos gerinti socialinei padėčiai mieste.

 

Jūs akcentuojate, kad jums aktualu socialiai atsakinga savivaldybė ir nevyriausybinės organizacijos. Kokie aktualiausi klausimai kamuoja panevėžiečius?

Daugiausiai dėmesio skirčiau socialinės socialinei paramai šeimoms ir vienišiems asmenims, smurto artimoje aplinkoje mažinimui. Vietų šeimos krizių centruose didinimui. Reikia suprasti, kad turime ne tik remti šeimas, bet ir užtikrinti atitinkamą švietimą, diegti tam tikras moralines vertybes, padėti daryti tikrą – ilgalaikį – pokytį žmonių gyvenimuose.

Didžiausia problema, kad neužtikriname visą gyvenimą trunkančio švietimo. Reikia ne tik aiškinti žmonėms, kad privalu grįžti į darbo rinką, bet ir papasakoti kaip persikvalifikuoti, kodėl verta visą gyvenimą būti aktyviu darbo rinkos dalyviu.

Taryboje šiuo metu, rodos, labai maža žmonių, kurie supranta kaip socialinė politika yra įgyvendinama, tai eilę metų yra neaktualus akcentas savivaldybės daugumai. Jei nesirūpinsime žmonėmis, greitai neturėsime kas naujomis gatvėmis vaikšto. Socialinė politika ilgą laiką yra nuošalyje.

 

Kiek laiko priklausote Lietuvos socialdemokratų partijai ir kodėl pasirinkote būtent ją?

Partijos nare esu nuo 1995 metų, o pasirinkau, nes tai partija, kuri užtikrina socialinį teisingumą, demokratiją, solidarumą ir laisvę. Man tai yra gyvenimo akcentai, aš visą gyvenimą kovojau už socialinį teisingumą ir visus žmones, kuriems sunku gyventi.

Man pačiai teko susidurti su socialine neteisybe įvairiose srityse, kartą pati buvau neteisėtai atleista iš darbo, vien dėl to, kad priklausau socialdemokratams. Manau, kad tai yra neteisėta ir neteisinga ne tik mūsų mieste, bet ir visoje Lietuvoje.

 

Socialdemokratai teigia, kad atsinaujino. Ką tai reiškia?

Tai padaryti reikėjo prieš dešimt metų. Atsinaujinome, džiaugiuosi tuo. Esu įsitikinusi, kad atsinaujinę Panevėžio žmonėms padaryti galėsime daug daugiau. Anksčiau buvo daug sudėtingiau laisvai reikštis, atstovauti savo mintims, o dabar gauname labai daug žinių, turime iš ko mokytis, sudaroma galimybė dalyvauti įvairiose veiklose. Dabar būti socialdemokratu partijoje yra gera, čia jaučiuosi labai gerai.

 

Šiuose rinkimuose kaip ir praėjusiuose dalyvauja ir visuomeniniai komitetai. Kodėl panevėžietis turėtų rinktis Socialdemokratų partiją, o ne komitetą?

Aš visada sakau, kad partija yra atsakinga. Po keturių metų jos galima pareikalauti atsakomybės. Komitetai po keturių metų atsako už nieką, jie išsiskirsto ir taip apgauna rinkėjus. Komitetai yra vienkartinis reiškinys, kurie neturi jokio stabilumo, atsakomybės. To pavyzdžius matome ir šiuo metu Panevėžyje.

Socialdemokratai yra artimiausi panevėžiečiams. Tai socialiai orientuota partija, nukreipta į žmonių gyvenimo kokybę. Ir dabar iš esmės – pasikeitę, atsinaujinę. Dabar mums rūpi ne tik gatvės, ne tik milijonai pokyčiams, bet kiekvienas panevėžietis. Daugelį metų socialinė politika buvo pamiršta mūsų mieste. Laikas atsisukti į paprastą žmogų. Kiekvienas panevėžietis gali gyventi daug geriau.

 

Jūsų palinkėjimas panevėžiečiams.

Panevėžiečiai, ateikite kovo trečiąją į rinkimus, pasižiūrėkite, kas galėtų atstovauti Jūsų interesams. Aš raginu rinktis socialdemokratus ir balsuoti už Panevėžį, kuriam rūpi. Atsakysime už visus savo pažadus ir darbus.

Close