Opozicijos lyderis J. Sabatauskas: medžiotojų būrelis pernelyg įsijautė

Opozicijos lyderis J. Sabatauskas: medžiotojų būrelis pernelyg įsijautė

Aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika turėtų kuo skubiau išsklaidyti abejones dėl Valdo Kaubrės, naujojo Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo skyrimo, sako opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Politikas teigia, kad aiškėja vis daugiau aplinkybių, kurios verčia abejoti vykdyto konkurso skaidrumu. Pavyzdžiui, žiniasklaida skelbia, kad V. Kaubrė gana dažnai medžiojo su pačiu aplinkos ministru K. Mažeika, žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu, Vyriausybėje dirbančiais veikėjais.

Į tokius aukštus postus skiriami asmenys ir vykdomi konkursai turėtų būti skaidrūs kaip krištolas, tačiau V. Kaubrės atveju yra daugiau klausimų nei atsakymų.

„Iki galo neaiškios ir V. Kaubrės skyrimo VMU vadovu aplinkybės. Iš to, kas skelbiama, galima susidaryti įspūdį, kad medžiotojų būrelis taip įsijautė, kad vadovu paskyrė savo medžioklės partnerį“, - svarsto socialdemokratas J. Sabatauskas.

Pasak opozicijos lyderio, ministras visuomenei turėtų atskleisti visas V. Kaubrės skyrimo į aukštą postą aplinkybes.

„Į tokius aukštus postus skiriami asmenys ir vykdomi konkursai turėtų būti skaidrūs kaip krištolas, tačiau V. Kaubrės atveju yra daugiau klausimų nei atsakymų. Iš visų pusių girdisi raginimai ir rekomendacijos pagaliau depolitizuoti valstybės įmonių vadovų skyrimą, tačiau, panašu, vyksta priešingai“, - teigia J. Sabatauskas.

Kaip skelbia LRT Tyrimų skyrius, naujai paskirtas VMU vadovas V. Kaubrė – dažnas medžioklių kartu su aplinkos ministru K. Mažeika partneris. V. Kaubrė yra medžiojęs ir su žemės ūkio ministru A. Palioniu, Vyriausybės atstovais.

Susiję straipsniai

Close