Opozicinės partijos kreipėsi į G. Nausėdą: krizės akivaizdoje visi turime veikti išvien

Opozicinės partijos kreipėsi į G. Nausėdą: krizės akivaizdoje visi turime veikti išvien

Opozicinių partijų kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą pasirašęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad aktyvesnis šalies vadovo veikimas koronaviruso krizės valdyme padidintų visuomenės pasitikėjimą valdžios veiksmais.

„Dabar skelbiama informacija yra išskydusi, netiksli, kai kada – ir melaginga. Siekiame, kad visos valdžios institucijos – pozicija, opozicija, Vyriausybė ir prezidentas – kalbėtų vienu balsu, teiktų vienodą informaciją. Kitaip tariant, visuomenėje savo veiksmais keltų pasitikėjimą, o ne abejones kompetencija, nuoširdumu, o kai kada – ir gebėjimu pripažinti klaidas“, - teigia G. Paluckas.

LSDP pirmininko žodžiais, visuomenės pasitikėjimą kelia tik visų valdžios institucijų suderintas veikimas ir vienodas žinojimas. Tuo metu valdžios pranešimai apie susidariusią situaciją, anot G. Palucko, lig šiol buvo prieštaringi.

„Nėra aišku, kaip pasiruošta situacijai, kada Lietuvą pasieks reikiamos medicininės priemonės, kaip bus apsaugotos pažeidžiamiausios visuomenės grupės. Mes norime, kad visame šiame procese dalyvautų visos valdžios institucijos, tame tarpe ir prezidentas. Nes prezidento autoritetas teikiamos informacijos patikimumą leistų vertinti pozityviau“, - teigia G. Paluckas.

LSDP frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė priduria, kad susiklosčius krizinei situacijai negali būti nei pozicijos, nei opozicijos – visi turi veikti išvien.

„Visos valdžios, kurios funkcionuoja valstybėje, turi dirbti pasitikėdamos viena kita taip, kad sukurtų pasitikėjimą ir visuomenėje, kad krizė yra valdoma. Tai, kas pastaruoju metu dedasi, suskaldė Lietuvą į dvi puses – vieni tiki, kiti nebetiki. O taip neturi būti“, - atkreipia dėmesį R. Budbergytė.

Anot parlamentarės, tarkime, paskleista informacija dėl reagentų tebuvo „laikinas nuraminimas“.

„Toliau yra neaišku, o kaip gi mūsų visa sveikatos apsaugos sistema yra pasiruošusi atlaikyti sukrėtimus, jeigu medikai yra nevertinami. Medikai ekspertai nekviečiami konsultuoti“, - sako R. Budbergytė.

„Šiuo metu labai daug atsakomybės yra permesta mūsų savivaldybėms, savivaldybių administracijoms. Pavyzdžiui, pasirūpinti izoliacija: juk grįžta žmonės iš užsienio, kurie gal parveža užkratą, juos reikia kažkur apgyvendinti, juos reikia viskuo aprūpinti. Mes gi nebeturime valstybės rezervo, kokį kažkada turėjome. Valdančiųjų siūlymu Seimas jį panaikino. Lietuva artėja ne tik prie epidemiologinės krizės, bet ir prie socialinės krizės“, - priduria R. Budbergytė.

Trys opozicinės partijos – konservatoriai, socialdemokratai ir Liberalų sąjūdis – pirmadienį kreipėsi į prezidentą prašydamos peržiūrėti krizės valdymo grupės struktūrą, apsvarstyti jos vadovybės keitimą, taip pat svarstyti galimybę sušaukti išplėstinį Valstybės gynimo tarybos posėdį, į kurį būtų pakviesti ir parlamentinių partijų atstovai.

Kreipimasis į Respublikos Prezidentą

 

Susiję straipsniai

Close