Pirmas žingsnis įveiktas: socialdemokratai pasiūlė lengvatą bendruomenėms

Pirmas žingsnis įveiktas: socialdemokratai pasiūlė lengvatą bendruomenėms

Socialdemokratų iniciatyva Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį po pateikimo pritarė rinkliavos mokesčio lengvatai bendruomenėms už galimybę prekiauti ir teikti paslaugas viešose vietose. Galutinis sprendimas paaiškės, kai bus balsuojama dėl šios nuostatos priėmimo.

Tai reiškia, kad nuo rinkliavos mokesčio būtų atleisti asmenys, kurie prekiauja ar teikia paslaugas bendruomenių organizuojamuose renginiuose, kuriuose neprekiaujama alkoholiniais gėrimais.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija tikisi, kad Vilniaus savivaldybės taryba vieningai pritars jų inicijuojamam projektui ir bendram tikslui – skatinti Vilniaus bendruomenių organizuojamuose renginiuose aktyviau dalyvauti bendruomenės narius, gyvenančius toje vietoje, kurioje vyksta renginiai,  prekiauti jų pačių pagamintomis prekėmis, teikti paslaugas.

„Tikiuosi, kad ateityje, priėmus sprendimą, lengvata taps nauja paskata ir impulsu aktyviai veiklai. Bendruomenės gali labai daug. Būtent jos yra arčiausiai žmonių ir gali iškelti tam tikrai miesto vietovei aktualias problemas, jas aptarti ir būti pagrindiniu partneriu savivaldybei tas  problemas sprendžiant. Savo savanoriška veikla, socialumu, demokratiškumu bendruomenės gali atlikti daug naudingų darbų“,- pristačiusi posėdyje klausimą, sakė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkė, socialdemokratų frakcijos narė Auksė Kontrimienė.

Vilniaus mieste kuriasi vis daugiau bendruomenių, kurių reikšmė miestiečiams auga. Šiuo metu, ieškodamos galimų problemų sprendimo būdų, su  sostinės savivaldybe aktyviai bendradarbiauja apie 30 vietos bendruomenių.

„Vietos bendruomenių indėlis į  gyventojų pilietiškumo, iniciatyvumo ir veiklumo, skatinimą yra neabejotinas. Jų dalyvavimas tvarkant viešuosius reikalus, taip pat priimant sprendimus savivaldybėse yra labai svarbus“, - teigė A. Kontrimienė.

Close