R. Budbergytė: Vyriausioji rinkimų komisija gali būti pažeidžiama

R. Budbergytė: Vyriausioji rinkimų komisija gali būti pažeidžiama

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gali būti pažeidžiama ir tinkamai neužtikrinti trejų šiemet rengiamų rinkimų organizavimo, susitikusi su rinkimų stebėjimą organizuojančio Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro prie ESBO atstovais pareiškė Seimo narė Rasa Budbergytė.

„Yra pagrįstų abejonių, ar Lietuvoje dabar veikianti VRK turi pakankamai patirties, gebėjimų ir politinio nepriklausomumo, kad užtikrintų rinkimų teisėtumą, tinkamą kandidatų pristatymą, jų programinių nuostatų pristatymą, ypač nuo centrų nutolusiiems gyventojams“, - tarptautiniams rinkimų organizatoriams sakė socialdemokratė.

Pavyzdžiui, VRK, kaip aiškėja, galėjo neužtikrinti skaidraus ir sąžiningo rinkimų dalyvių numerių traukimo procedūrų. Socialdemokratai įtaria, kad keliolika komitetų numerį „3“ galėjo ištraukti neatsitiktinai – rezultatai galėjo būti klastojami. Dėl to Lietuvos socialdemokratų partija vakar kreipėsi į VRK.

„VRK galimas nepatikimumas ir pažeidžiamumas kelia dar daugiau nerimo, kai Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas Metinių grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitose įvardija riziką, kad priešiškos jėgos sieks daryti poveikį visiems Lietuvoje vyksiantiems rinkimams – savivaldos, Europos Parlamento ir Prezidento“, - tarptautinės organizacijos atstovams pranešė R. Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close