Socialdemokratai priėmė rezoliuciją: valdančiąją daugumą reikalauja vykdyti įsipareigojimus

Socialdemokratai priėmė rezoliuciją: valdančiąją daugumą reikalauja vykdyti įsipareigojimus

Socialdemokratai palaiko mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, ugniagesių ir kitų viešojo sektoriaus grupių protestus ir reikalauja, kad valstybės vardu duoti įsipareigojimai jiems būtų įvykdyti, skelbiama šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos priimtoje rezoliucijoje.

„Dabar svarbiausia užduotis valdantiesiems – susigrąžinti nors minimalų mokytojų, dėstytojų, medikų, ugniagesių ir kitų įtakingų visuomenės grupių pasitikėjimą. Vienintelė išeitis yra vykdyti jiems duotus įsipareigojimus, nes netesėti pažadai ir manipuliacijos tik didina žmonių nepasitikėjimą valstybės vardu priimamais sprendimais”, – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

LSDP priimtoje rezoliucijoje primenama, kad valdantieji su profesinėmis sąjungomis pasirašė dokumentą, kuriame apibrėžtas sistemiškas atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams kėlimas, o Vyriausybė įsipareigojo tai įgyvendinti jau 2020 metais, tačiau šio susitarimo nesilaiko.

Dokumente skelbiama, kad socialdemokratai palaiko mokytojų, dėstytojų ir mokslininkų, ugniagesių, kitų viešojo sektoriaus grupių protestus ar ketinimus streikuoti dėl jų teisėtų reikalavimų nevykdymo ir nepritaria dabar siūlomam 2020 metų biudžeto projektui.

„Nedidinant atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams ir negerinant jų darbo sąlygų kyla grėsmė švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir kitų viešųjų institucijų tolesniam efektyviam veikimui ir ateičiai“, – rašoma LSDP rezoliucijoje.

Primename, kad švietimo ir mokslo bendruomenė dėl valdančiųjų nevykdomų įsipareigojimų rengiasi protestams. Ketvirtadienį įspėjamąjį streiką rengia švietimo darbuotojai, prie jų ketina jungtis aukštųjų mokyklų atstovai. Nepasitenkinimą reiškia ir ugniagesiams atstovaujamos profesinės sąjungos, šią savaitę surengusios protesto akciją prie Vyriausybės.

Rezoliucijos projektas

Susiję straipsniai

Close