Siūlymai mokėti rentas parlamentarams kenkia Seimo reputacijai, taip pat kelia abejonių dėl skaidrumo

Siūlymai mokėti rentas parlamentarams kenkia Seimo reputacijai, taip pat kelia abejonių dėl skaidrumo

Seimo socialdemokratų frakcija negarbingu ir Seimo reputaciją žeminančiu vertina Seime registruotus siūlymus dėl rentų mokėjimo kadenciją baigusiems parlamentarams.

„Tai ne tik nedaro garbės tokius siūlymus pateikusiems politikams, bet ir kenkia vienos svarbiausios šalies institucijos – Seimo – reputacijai. Parlamentarai atėję į Seimą dirbti ir pirmiausia teikti siūlymus ir priimti sprendimus dėl atstovaujamų žmonių interesų ir gerovės neturi iškelti savo poreikių aukščiau visko ir teikti siūlymus akivaizdžiai naudingus tik grupei Seimo narių, šiuo atveju neperrinktų kitai kadencijai", - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Siūlymai dėl kadenciją baigusių parlamentarų ir premjerų rentų kelia abejonių dėl skaidrumo – kieno interesais rūpinamasi. Socialdemokratai primena, kad ketveriems metams renkami Seimo nariai žino ir turi įvertinti savo kadencijos terminus. Neperrinkti kitai kadencijai parlamentarai gauna pakankamą išeitinę kompensaciją, be to, kiekvienas politikas ėjęs premjero pareigas įgyja galimybę gauti valstybinę pensiją.

„Išeinančių kolegų bandymai įsiteisinti sau rentas registruojant įstatymų pataisas paslapčia, paskutiniams Seimo posėdžiams tiesiog šokiravo. Įvairūs klausimai Seime gali būti keliami, žvelgiama ir vertinama Europos šalių praktika ir patirtis panašiais klausimais, diskutuojama ir tariamasi. Bet kai politikai bando apsirūpinti sotesne pensija nediskutuodami su žmonėmis, tiesiog bandydami jiems primesti savęs išlaikymą – tai yra paprasčiausias cinizmas ir visiškas savanaudiškumas. Tikiuosi, kad šis projektas net nepasieks Seimo salės, o kolegoms norėtųsi pasakyti, kad jie pasirinko tikrai ne patį garbingiausią būdą išeiti", - sako Seimo narys Julius Sabatauskas

Susiję straipsniai

Close