Socialdemokratai atsiprašo dėl neskaidrios tarybų narių išlaidų kompensavimo tvarkos

Socialdemokratai atsiprašo dėl neskaidrios tarybų narių išlaidų kompensavimo tvarkos

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimas įvertino neeilinę situaciją šalies savivaldybėse dėl egzistuojančios neskaidrios tarybų narių išlaidų kompensavimo tvarkos.

LSDP atsiprašo Lietuvos žmonių už tokią savivaldoje susiklosčiusią praktiką ir nustato principus, kaip partijos skyriai turėtų elgtis esant galimiems neskaidraus lėšų panaudojimo atvejais.

Apie tai skelbiama šeštadienį Vilniuje priimtame LSDP suvažiavimo pareiškime.

Dokumente nurodoma, kad LSDP suvažiavimas įpareigoja LSDP skyrius išnagrinėti jų tiek esamų, tiek buvusių tarybos narių bei merų lėšų panaudojimo pagrįstumą ir tuos atstovus, kurie tas lėšas panaudojo netinkamai, įpareigoti grąžinti jas į savivaldybių biudžetus.

„Kilus įtarimams dėl LSDP atstovų galimo nusikalstamo lėšų pasisavinimo, rekomenduoja LSDP skyriams kreiptis į LSDP Etikos ir procedūrų komisiją, kuri, įvertinusi pateiktą medžiagą, nuspręstų dėl šios medžiagos perdavimo teisėsaugos institucijoms, kad būtų pradėti reikalingi teisiniai tyrimai, taip pat tokiais atvejais (vadovaujantis LSDP statutu) siūlo LSDP nariams sustabdyti narystę partijoje“, – teigiama pareiškime.

Kaip rašoma dokumente, pilietinė akcija „Skaidrinam“ atskleidė daug faktų, kada išlaidų darbui su rinkėjais kompensavimo dydžiai nebuvo tinkamai apskaitomi, o išlaidų darbui su rinkėjais kompensavimo pagrindimui galimai buvo naudojami ir fiktyvūs tai pagrindžiantys įrodymai (kuro ir kitų prekių pirkimo čekiai ar kiti dokumentai).

„Visiškai suprantama, jog tokia atskleista informacija sukėlė didelę nepasitenkinimo bangą visuomenėje bei sukrėtė ir Lietuvos politinę sistemą“, – sakoma dokumente.

LSDP primena, kad tyrimai taip pat parodė, kad yra dideli mokėjimų skirtumai tarp savivaldybių. Taip pat tai, kad savivaldos audito bei kontrolės mechanizmai veikia silpnai, savo funkcijų gerai neatlieka savivaldybių kontrolieriai bei Vyriausybės atstovai savivaldybėse.

Close