Socialdemokratai kreipėsi į S. Skvernelį: pinigai turi kuo greičiau pasiekti žmones, nes kils sumaištis

Socialdemokratai kreipėsi į S. Skvernelį: pinigai turi kuo greičiau pasiekti žmones, nes kils sumaištis

Socialdemokratai kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį prašydami nedelsti ir kuo greičiau pradėti teikti piniginę paramą karantino laikotarpiu nukentėjusiems smulkiems ir šeimos verslams, pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.

Kreipimesi į Vyriausybės vadovą, kurį pasirašė partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas, reikalaujama persvarstyti pateiktą ekonominių ir finansinių priemonių planą dėl koronaviruso, detaliai atsakyti į klausimus visuomenei, kaip, kada ir per kur žadama piniginė parama pasieks žmones.

Smulkus verslas dažnai neturi rezervų ištverti ilgiau nei kelias savaites. Kuomet pinigai žmonių piniginėse pradės sekti, entuziazmo laikytis karantino sąlygų bus daug mažiau, kils sumaištis.

G. Paluckas, komentuodamas kreipimąsi, sako, kad didelė dalis Lietuvos žmonių gyvena nuo „algos iki algos“, o smulkūs verslai neturi rezervų, todėl šiuo metu Vyriausybei tai turėtų būti prioritetas.

„Smulkus verslas dažnai neturi rezervų ištverti ilgiau nei kelias savaites. Kuomet pinigai žmonių piniginėse pradės sekti, entuziazmo laikytis karantino sąlygų bus daug mažiau, kils sumaištis. Stambus verslas turi infrastruktūrą, gali prisitaikyti ir iškęsti karantino keliamus sunkumus, o smulkus – ne. Laikas senka, žmonės turi sąskaitas apmokėti, skolas grąžinti“, - teigia G. Paluckas.

LSDP pirmininko teigimu, paramos gavimas turėtų būti kuo mažiau biurokratizuotas, juolab iki šiol neaišku, kada bus patvirtinti reikalavimai paramai gauti, kaip paramos gavėjai bus atrenkami,

„Smulkiam verslui pinigai turėtų būti pervedami tiesiogiai. Jeigu bus veikiama tradiciškai, kalbu apie paraiškas, jų vertinimus ir ilgus nagrinėjimus, netolimoje ateityje turėsime milžiniškų bėdų. Jau dabar matome, kaip nelegaliai pusrūsiuose dirba kosmetologai, kirpėjai. Reikia, kad kuo greičiau žmonės piniginėse turėtų pinigų, o ne didiesiems verslams likvidumus ar paskolas organizuoti“, - sako G. Paluckas.

Kaip rašoma kreipimesi į S. Skvernelį, smulkiausiam verslui, įgyvendinančiam Vyriausybės keliamus reikalavimus (apsaugos priemonių naudojimas, patalpų, kuriose vykdoma prekyba, dezinfekavimas, tiesioginio ar netiesioginio fizinio kontakto su klientais neturėjimas, atsiskaitymas ne grynaisiais pinigai), turėtų būti leista atnaujinti veiklą bent jau ribotomis darbo valandomis.

Tai pat S. Skverneliui socialdemokratai teikia 7 klausimus:

1) Kaip ir per kokias konkrečias paramos priemones smulkųjį/šeimos verslą pasieks žadėta valstybės parama?

2) Kada bus patvirtinti reikalavimai šiai paramai gauti? Kokios gali būti priežastys atmesti paraiškas paramai?

3) Ar bus sukurtas portalas, o gal kita skaitmeninė infrastruktūra, teikti paraiškas norint gauti šią paramą?

4) Kiek laiko užtruks pareiškėjų pateiktos informacijos patikrinimas?

5) Ar parama pasieks tik tuos verslus, kuriuos pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo sąraše? Jei taip, ką smulkus verslas nepatekęs į šį sąrašą turi daryti, kad patektų?

6) Ar parama bus dalinama nepriklausomai nuo įmonių dydžio – taigi, ar bus teikiami prioritetai, ar stambiausios įmonės ir šeimos verslai lauks vienoje eilėje?

7) Kada parama realiai pasieks smulkaus verslo įmonių sąskaitas?

LSDP kreipimasis į S. Skvernelį (visas dokumentas)

Susiję straipsniai

Close