Socialdemokratai: „krizė“ biudžetininkams tęsiasi

Socialdemokratai: „krizė“ biudžetininkams tęsiasi

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija valdančiosios mažumos apsisprendimą biudžetininkų darbo užmokesčio bazinį dydį didinti nuo 130,5 iki 132,5 eurų vadina pasityčiojimu ir nusismulkinimu.

Tai reiškia, kad per krizę sumažintos viešojo sektoriaus  darbuotojų – mokytojų, policininkų, gaisrininkų, kai kurių medikų, bibliotekininkų, kitų valstybės ir savivaldybių įstaigų tarnautojų algos beveik nepadidės.

Biudžetinėse įstaigose dirba apie 204 tūkst. darbuotojų.

Pasak statistikos, dabar trečdalio dirbančių mokytojų algos nesiekia 500 eurų iki mokesčių. Dar trečdalis uždirba iki 800 eurų. Ir tik likusieji gauna daugiau negu 800 eurų. Panaši ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų situacija. Beje, valstybės tarnautojai sudaro vos 13 procentų visų viešojo sektoriaus darbuotojų skaičiaus.

„Esame pasiūlę viešojo sektoriaus darbuotojų bazinį algų dydį sugrąžinti bent į prieš ekonominę krizę buvusį, tai yra, siekiantį 142 eurus. Keistai atrodo valdantieji, kai neieško sisteminių sprendimų, o puola ieškoti, kaip skubiai padidinti algas atskiriems sektoriams, kurių darbuotojai ima masiškai emigruoti ar grasinti streikais,“ – sako siūlymą užregistravęs socialdemokratas Algirdas Sysas.

Iki 2009 metų rugpjūčio mėnesio galiojo 141,9 euro pareiginės algos bazinis dydis, bet kovodama su krize Andriaus Kubiliaus vadovaujama vyriausybė jį drastiškai apkarpė.

„Deja, dabartiniai valdantieji toliau tęsia „naktinių reformų ir karpymų“ politiką, siūlydami vos pora eurų padidinti „biudžetininkų“ atlyginimus. Vadinasi, jie kylant kainoms siūlo šiems žmonėms toliau bandyti išgyventi su kriziniais nukarpytais atlyginimais. O tų žmonių ne taip jau mažai – jie sudaro ketvirtadalį visų šalies dirbančiųjų,“ – sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Close