Socialdemokratė R. Budbergytė: šiai Vyriausybei reikalingi pigūs žmonės

Socialdemokratė R. Budbergytė: šiai Vyriausybei reikalingi pigūs žmonės

Ugniagesiai, negalintys nusipirkti uniformų ir policininkai, besiskundžiantys jų kokybe, pajuto viešojo sektoriaus mažinimo politikos pasekmes, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergytė.

Už susiklosčiusią situaciją, kuomet statutiniai pareigūnai neaprūpinami darbo apranga, atsakingi valdantieji „valstiečiai“.

Apie pinigų uniformoms trūkumą ir jų kokybę šią savaitę prabilo ugniagesių ir policininkų profesinių sąjungų atstovai.

Pasak Seimo narės, už susiklosčiusią situaciją, kuomet statutiniai pareigūnai neaprūpinami darbo apranga, atsakingi valdantieji „valstiečiai“. Ir tai, anot jos, dėsninga.

„Valstiečių“ politika – mažas ir pigus viešasis sektorius. Kuomet ugniagesiai sako, kad dauguma jų už skirtus pinigus neįperka švarko ir kelnių, kuomet policininkai skelbia, kad dėl naujų batų nušalo kojas, tai akivaizdu, kad nei darbuotojų garantijos, nei paslaugų kokybė šiems valdantiesiems nėra prioritetas“, - vertina socialdemokratė R. Budbergytė.

Ji sako, kad taip yra dėl to, kad valdantieji sąmoningai kuria „minimalią valstybę“, o pareigūnai junta tokios politikos pasekmes.

„Šiai Vyriausybei reikalingi pigūs žmonės. Todėl ir pirkimai vyksta mažiausios kainos principu. Valdantieji net nesiekia aprūpinti mūsų tarnybų taip, kaip reikia darbui atlikti. Uniformas ir kitas darbo priemones pareigūnai turi „išsimušti“ streikuose“, - teigia parlamento narė.

Ugniagesiams per metus aprangos atnaujinimui skiriamų 118 eurų nepakanka, nes pabrango prekės, šią savaitę pranešė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas.

Tuo metu Lietuvos policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė prabilo apie tai, kad daugelis pareigūnų, mūvėdami naujus batus, žiemą nušalo kojas. Pareigūnų atstovė minėjo, kad trūksta naujų policijos uniformų: esą kai kurie padaliniai jų dar neturi.

Susiję straipsniai

Close