G. Paluckas: mokesčių reforma – „valstiečių“ tūpsnis turtingiesiems

G. Paluckas: mokesčių reforma – „valstiečių“ tūpsnis turtingiesiems

Didžiausią naudą iš valdančiųjų priimtos mokesčių pertvarkos gaus turtingiausieji, valstybės biudžete atsivers milijardinė skylė, prastės viešojo sektoriaus finansavimas. Tokios nuomonės laikosi LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Ekonomikos augimas valdantiesiems davė unikalią galimybę mokesčių sistemą padaryti teisingesne ir užkaišioti aibę lengvatų ir išlygų, kurių dėka milijonieriai moka mažesnius mokesčius nei gaunantys vidutines pajamas. Valdantieji šia galimybe nepasinaudojo ir buldozeriu prastūmė tokią reformą, kuri dar labiau sumažins turtingų žmonių mokesčių naštą. Tai yra neteisinga ir nesąžininga“, – sako G. Paluckas.

LSDP pirmininkas primena, kad ir premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas reformų paketą, nebesako, kad tai – teisingesnė ir sąžiningesnė mokesčių pertvarka. „Premjeras kartoja, kad kiekvienas gaus 20-40 eurų kas mėnesį daugiau. Tačiau jis nutyli, kad ir toliau iš savo kišenės už paslaugas, kurias garantuoja valstybė, turėsite primokėti. Kalbu apie švietimą ir korepetitorius, gydymo paslaugas, slaugą ir taip toliau. Ir, panašu, teks primokėti daugiau, nes iš biudžeto yra išimami pinigai“, – komentuoja G. Paluckas.

LSDP pirmininko nuomone, prezidentė Dalia Grybauskaitė reformos įstatymus greičiausiai pasirašys, nes nenorės įnešti chaoso. Tai prezidentė leido suprasti šiandien duodama interviu LRT radijui. „Kita vertus, iš prezidentės tikėjomės moralinio vertinimo dėl mokesčių sistemos sąžiningumo ir teisingumo. Niekur nėra tokios mokesčių sistemos, kur didesnes pajamas uždirbantieji pajamų mokesčio pavidalu moka mažiau“, – teigia G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close