R. Vyžintas: „Politika turi atsisukti veidu į Panevėžio žmones”

R. Vyžintas: „Politika turi atsisukti veidu į Panevėžio žmones”

Ilgą laiką mūsų miestui nesisekė. Valdžioje keitėsi įvairių partijų deleguoti asmenys, pamiršdami pagrindinį savivaldybės tarybos tikslą – tarnauti ne sau, o žmonėms.  Nesibaigiantys skandalai, dabartinio mero galimi korupciniai nusikaltimai nuvylė žmones.

Panevėžio socialdemokratai įsitikinę, kad miestiečių netenkina įsivyravusi pajamų nelygybė, didžiulė socialinė atskirtis ir grėsmingi emigracijos mastai. Visa tai yra nespręstų problemų pasekmė.

2015 m., tapęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams, pradėjau miestui reikalingus darbus: sutvarkėme 47 daugiabučių namų ir įstaigų įvažas, atsisakėme miesto vaizdą darkiusių kioskų prie autobusų stoties. Deja, pasikeitė politinė situacija, socialdemokratams tenka dirbti opozicijoje, pradėti darbai sustojo.

Eidami į rinkimus, žinome, kad Panevėžio miestas bus sėkmingas tiek, kiek sukurs galimybių savo gyventojams.Jaučiame gyventojų lūkesčius, įžvelgiame didelį nepasitikėjimą dabartiniu valdymu. Atvirumas, viešumas, bendravimas ir bendradarbiavimas, tarybos narių mobilumas ir operatyvumas bus pagrindiniai mūsų darbo instrumentai. Esame įsitikinę, kad savivaldybės administracija privalo tartis su panevėžiečiais ir  dėl biudžeto formavimo, ir dėl svarbių darbų įgyvendinimo.

Laukia nemenki iššūkiai. Reiks didinti savivaldybės įstaigų paslaugų prieinamumą, užtikrinti galimybę jas gauti internetu. Nedelsdami sukursime interaktyvų žemėlapį, kviesime gyventojus jame žymėti iškilusias opiausias problemas.

Gyvename senstančioje visuomenėje. Sveikatos priežiūros paslaugų kokybė yra ypatingai aktuali mūsų miestui. Siekdami mažinti gyventojų sergamumą, akcentuojame išankstinės ligų profilaktikos svarbą ir prevencijos būtinybę. Poliklinikose ilgėja pacientų eilės, jas sumažinti nebus paprasta. Priimsime politinius ir organizacinius sprendimus, kad atsakingos įstaigos parengtų laukimo eilių mažinimo planus.Suvokiame, kad socialinė slauga ir sveikatos apsauga, ypatingai senjorams, yra du neatskiriami dalykai. Užtikrinsime, kad nekiltų problemų juos derinant.

Socialinė atskirtis palieka vis gilesnę žymą mūsų žmonių gyvenimuose. Sudėtingiausiose situacijose atsiduria vieniši asmenys, jaunos šeimos su vaikais, bedarbiai. Kiekvienam iš jų reikalinga vis kitokia pagalba. Siekiant mūsų mieste sumažinti skurdą, neužtenka vien nevyriausybinių organizacijų globos, savivaldybės įstaigų dėmesio. Teks aktyviai dirbti su kitomis valstybinėmis įstaigomis, ministerijomis, kad galėtume suteikti tinkamą materialinę paramą socialiai remtinoms šeimoms ir vienišiems asmenims.

LSDP kandidatai į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą

Pastebime, kad kai kurie politikai vengia pripažinti smurto artimoje aplinkoje egzistavimą. Mums ši tema nėra „tabu“. Susiduriantys su smurtu artimoje aplinkoje turi gauti skubią pagalbą, o jų saugumas privalo būti užtikrintas. Čia labai svarbus socialinių darbuotojų indėlis.  Nežiūrinti skirtingų kompetencijų, krūvių ir darbo pobūdžio, visų jų tikslas vienas – padėti žmogui. Tai nėra lengva. Tam reikia ir fizinės, ir daug vidinės jėgos. Socialinių darbuotojų darbo užmokesčio didinimas mažiausiai 10 procentų ir laikinojo atokvėpio paslaugų plėtojimas bus mūsų pirmieji darbai socialinėje srityje.

Miesto aplinka turi kelti teigiamas emocijas.Panevėžyje atversime duris pokyčiams.Panaikinsime teisines kliūtis, trukdančias daugiabučių bendrijoms plėsti automobilių stovėjimo aikšteles, pritrauksime Europos Sąjungos paramą miesto infrastruktūros modernizavimui ir plėtrai. Pasauliui ir Lietuvai žengiant į priekį, didinsime elektromobilių krovimo taškų skaičių ir užtikrinsime nemokamą jų parkavimą visame mieste. Lapkričio 1 d. suteiksime  panevėžiečiams galimybę viešuoju transportu keliauti nemokamai, o iki 2021 m. baigsime savo pradėtus darbus – pastatysime naują autobusų stotį.

Mūsų miesto ateitis yra vaikai ir jaunimas. Pradėsime nuo ikimokyklinio ugdymo. Mums trūksta specialiosios pagalbos specialistų darželiuose ir bendrojo lavinimo mokyklose. Kviesime specialistus iš visos Lietuvos, raginsime sugrįžti išvykusius panevėžiečius, remsime gabių jaunų žmonių studijas. Prieš dešimtį metų valdininkų išdalintus pažadus ištesėsime mes. Sureguliuosime darželiuose dirbančių specialistų ir pedagogų darbo krūvius, įvesime aiškią ir adekvačią atlyginimų sistemą.

Metai iš metų dirbdami dėl geresnio žmonių būvio, žinodami opiausias problemas, ateiname keisti ir keistis.  Kartu su Panevėžio žmonėmis, dėl jų ir su jais.

Close